Favoriti #01

23:44Január je mesiacom, kedy sa väčšinou všetko (a všetci) nanovo rozbiehajú. U mňa je to takým obdobím jednoznačne september, no rozdieľnosť mojej osoby od zvyšku populácie tentokrát nebudem riešiť.
Nedalo by sa povedať, že by sme u nás doma 01.01.2016 otočili list. Skôr sme spravili hrubú nenápadnú čiaru za starým rokom a pokračovali ďalej. Snažiac sa o niečo lepšie, zmysluplnejšie a zároveň jednoduchšie.

Ako už tomu býva, po Vianociach som sa zbavil množstva vecí. Znova sa mi potvrdilo, že človeku stačí k šťastiu málo a niektoré predmety nás zbytočne zaťažujú. Už niekoľko mesiacov (a možno je ich aj viac než 12) si hovorím, že menej je viac. Nákupným centrám sa obaja vyhýbame a domov nosíme toho čo najmenej. Lepšie sa nám tak dýcha, lepšie sa nám tak žije.

Niekoľko malých (hmotných) favoritov sa mi napriek všetkému podarilo zaobstarať. Tešili ma v januári a myslím, že budú aj naďalej! Na Vianoce som dostal knihu od Tamary Tainovej "Milujem koho chcem". Chcel som si ju kúpiť hneď po vydaní, no Mišo mi ju zaobstaral pod strom a medzičasom nám jednu venovala sama Tamara (no aj tak som sa k nej dostal až pod stromom...), takže radosť o to väčšia! Bola to moja prvá dočítaná kniha v roku 2016 (Vianočná dovolenka, chýbaš mi...) a k čítaniu sa chcem tento rok naplno vrátiť.

V posledných týždňoch som si veľmi oblúbil (dnes už kultový) liner Stabilo s tenkým hrotom, ktorý sa mi parádne hodí pre rýchle poznámky či škrtanie nezmyslov z mojich prezentácií. Na meetingoch (samozrejme) ostávam aj naďalej verný plniacemu peru, s ktorým sa ľahšie robí paráda :)
Ešte počas Vianoc sme si založili členstvo v jednom z pražských fitnesscentier, takže už vyše mesiaca trávime tri-štyri večery počas týždňa práve v posilňovni. Tú striedame s jógou, skupinovým cvničením či bazénom. Zatiaľ si to obaja užívame (aj keď ja sa väčšinou tvárim, že zhodím na seba prvý stroj, čo mi príde do cesty) a najbližší mesiac chceme zapojiť zdravšiu stravu k cvičeniu.

V zime mávam problém s červenaním pleti, na čo moja obľúbená online parfuméria Elnino.sk bleskovo reagovala a poslala mi dvojicu produktov riešiacich tento problém (vďaka Veronika). Jedným z nich je krém Bioderma Sensibio AR, ktorý práve používam a chystám k nemu samostatnú recenziu. Na samostatný článok sa môžete tešiť aj u bio kozmetiky, ktorá mi prišla z e-shopu KrásnáKaždýDen.cz a je medzi ňou napríklad aj Zinková mastička od slovenskej značky Dulcia.

Koncom minulého roka som si urobil radosť a odmenil som sa slnečnými okuliarmi Ray-Ban Original Wayfarer (čo znamená, že som sa zbavil všetkých ostatných okuliarov).
Aktuálna slnečná zima im celkom praje a tak ich beriem so sebou aj na náš trip do Ríma a Bergenu (pre aktuálne fotografie určite sledujte Instagram a Facebook Fan Page).
A ak sme pri drobných potešeniach, radosť mám aj z krytu na môj nový iPhone (ďakujem :-*) s kresbou Anny Wintour. Objavil som ho úplnou náhodou pri nedeľnej prokrastinácii na internete a je to môj favorit (a to ich máme doma niekoľko, kuk sem).

Odteraz by som Vám chcel koncom každého mesiaca ukázať, čo ma za posledné štyri týždne potešilo a čo som objavil. Predpokladám, že v článku s označením #02 budú určite nejaké úlovky z Rima a Bergenu, tak si ho určite nenechajte újsť!
A v komentároch sa kľudne rozpíšte o tom, čo potešilo vás v poslednom období.
Som zvedavý (to ale viete)!

You Might Also Like

2 komentárov

  1. super napísané :) a s tým januárom, tiež ako novú kapitolu vnímam skôr september. no január je taký challengový, povedala by som. ja som intenzívnejšie začala s jógou a čítaním. som zvedavá na recenzie, hlavne u Dulcie. :)
    http://bonesincouture.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Super kryt, ten by som brala aj ja! :)

    L.

    OdpovedaťOdstrániť

//]]>