Favoriti #02

20:10


Február je pomaly za nami, je čas si ho zrekapitulovať. Pre naše dobro tu máme tento rok +1 deň, kedy môžeme dohnať všetko zabudnuté, dobiť si baterky alebo sa tváriť, ako keby ani nebol a pokračovať ďalej. Keby bolo po mojom, a 29. február by som mohol stráviť ako sa mi len zachce, zrealizoval by som jeden zo svojich dvoch tajných plánov:

 • zažiť niečo dobrodružné a nevšedné, na čo počas zvyšných 365 dní v roku nemám žalúdok, čas, chuť, peniaze (napríklad previezť sa na húsenkovej dráhe, naučiť sa robiť sushi, ísť na prvú hodinu jumpingu alebo vyskúšať výrobu domáceho mydla)
 • ostať v posteli, celý deň si objednávať jedlo do domu a pozerať sa na filmy nominované tento rok na Oscara.
Ako by ste strávili svoj vysnený 29. február (únor)?

Uplynulé štyri týždne sme prežili veľmi intenzívne a pražské letisko sme navštívili rovno dva krát! Na začiatku mesiaca sme strávili štyri slnečné dni v Ríme a neskôr sme juh vymenili za sever a vybrali sa smer Bergen (Nórsko). Ak by som si mal vybrať, ktorá destinácia mi bola bližšia, jednoznačne si vyberám Bergen (a to nie som zimný typ...)! Príroda, ľudia, architektúra a dizajn, to všetko mi znova učarovalo v Nórsku a od návratu domov čoraz častejšie kujeme plány, ako sa tam na čas presťahovať. Zatiaľ sú to čisto "vzdušné zámky", no človek nikdy nevie... 
Na Ríme a Taliansku vo všeobecnosti mám najradšej samozrejme ich jedlo, všadeprítomné motocykle Vespa a retro modely Fiat 500. Snáď sa k tej Vespe raz dopracujeme aj my!

A teraz pár riadkov k (hmotným) radostiam posledných dní...

Vo februári nadišiel čas aj na otvorenie životopisu Vivienne Westwood, ktorý som dostal na Vianoce. Pravdupovediac, zatiaľ som nedočítal do konca ani jednu biografiu, tak snáď tentokrát poruším túto tradíciu a dostanem sa až na poslednú stranu. Som na dobrej ceste! 
Ďalší vianočný darček boli kožené rukavice, ktoré som prvýkrát vyvetral hneď po návrate z Ríma a vyzerá to tak, že pomaly ich začnem nosiť každý deň (bude outfit!). Skvele sa mi k nim hodia aj nové pánske hodinky Festina s koženým remienkom vo výraznom hnedom odtieni. O hodinkách som už písal na blogu niekoľkokrát. Aktuálne je to snáď jediný doplnok, ktorý mám na sebe každý deň a pomaly sa už budem môcť radiť medzi "zberateľov". Hodinky mi tentokrát došli z e-shopu hodinky.sk.
Ešte začiatkom roka som pri prokrastinovaní na jednom z mojich obľúbených e-shopov objavil posledný pár tenisiek Converse z limitovanej edície vytvorenej v spolupráci s módnym domom Missoni. Boli v mojom čísle, s veľmi (naozaj veľmi) výraznou zľavou a tak bolo behom niekoľkých minút rozhodnuté. Myslím, že vďaka miernej zime ich čoskoro budem môcť obuť. 
Na kozmetickú poličku nám vo februári pribudlo toho málo, no všetko čo pribudlo je vyrobené šíkovnými slovenskými a českými rukami a z prírodných zdrojov. Prírodné glycerínové mydlá od Mýdla Satin Silk aktuálne nahradili sprchovacie mlieko v našej kúpeľni. Sú šetrné k pokožke, príjemne voňajú (napríklad to na fotografii po mede), neobsahujú chemické látky a dobre penia. 
Posledným prírastkom je hydratačné sérum na mastnú pleť z e-shopu KrásnaKaždýDen.cz, ktoré pilne testujem a vlastne sa v ňom dosť vyžívam, čo pochopíte z recenzie, ktorú uverejním v najbližších dňoch... 

Taktiež máte pocit, že posledný mesiac utiekol až príliš rýchlo?

#FotimNikonem D5500

You Might Also Like

5 komentárov

 1. Chválim výber knihy :) super ! :)

  http://andreadujcakova.wix.com/andrea-de


  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak něco dobrodružné, na co normálně nemáš žaludek, jsi přece zažil v sobotu na výstavě Cronenberg - Evolution =D
  A koukat na nominované filmy na Oscara? OK, kdy si dáme Revenanta s Leem nebo Saulova syna? (vzhledem k tomu, že 9 dalších už jsme viděli =D )

  A s mejdlem mluv za sebe, já zůstávám u tekutého Lush =P

  luvya #youknow :*

  OdpovedaťOdstrániť
 3. I like the gloves!

  http://beautyfollower.blogspot.gr/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hodinky a rukavice úplná krása! To sérum ma zaujalo, aj keď mne by sa aktuálne hodila skôr verzia na suchú pleť :) Používaš ho aj na deň?

  L.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ach tie rukavice! Ja by som ich urcite nosil kazdy den. Len kde ich zohnat. Tesim sa na outfit s nimi.

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>