S chytrou asistentkou na zápästí

0:02


Sú veci, bez ktorých neopúšťam ráno náš byt. Kľúče, telefón, peňaženka, parfém a hodinky. Z času na čas sa mi stane, že niečo z vyššie spomenutého ostane doma a vtedy to proste nie som ja (ako by som aj mohol byť, bez peňaženky a dokladov...). Takže túto štvoricu sa snažím mať vždy "na rozume".


Za mládi (ha) som hodinky veľmi nenosil. Prišli mi ako zbytočnosť. Hovoril som si: "Veď mám mobil!". Dnes bez nich nedám ani ranu. Vďaka mojej láske k všetkému peknému (a aj vďaka blogovaniu) mám celkom bohatú zbierku náramkových hodiniek. Jej základným piliérom je jednoznačne klasický model s čiernym koženým remienkom. Nasleduje niekoľko kovových hodiniek, obľúbené digitálky a z našej poslednej cesty v Ríme som si priniesol úplný úlet, ktorý by na mojom zápästí málokto čakal (uvidíte v niektorom z najbližších príspevkov).

Keď sa pred niekoľkými sezónami objavili na trhu prvé chytré hodinky, samozrejme som si ich hneď prezrel. Boli (a nehanbím sa to napísať) hnusné. Väčšina chytrých hodiniek je podľa môjho názoru ešte stále na estetickom minime. Gumené a lacno pôsobiace prevedenie, tlsté ciferníky a futuristický dizajn. Myslím si, že to je hlavný dôvod, prečo v mojej zbierke hodiniek chýba model s prívlastkom "smart".

Počas minulého roka sa ľady prelomili (alebo aspoň pohli správnym smerom) a niekoľko značiek prišlo s modelmi chytrých hodiniek, ktoré sa vizuálne približovali tradičným hodinkám a hodili sa napríklad aj k pánskemu obleku. Jedným z takýchto modelov sú podľa mňa aj chytré hodinky Huawei Watch, ktoré som posledných niekoľko dní nosil na svojom zápästí a rovno som ich povýšil na post svojej osobnej asistentky (a pomenoval ich "Stella").


Po dizajnovej stránke niet hodinkám čo vytknúť. Okrúhly ciferník, striedmy a elegantný dizajn, čierny kožený remienok. Proste klasika ktorá neomrzí. Pri pracovnom stretnutí sa hodinky tvária nenápadne a v spoločnosti sa stávajú stredobodom pozornosti.
Hodinky fungujú na systéme Android Wear. Síce sa radím medzi fanúšikov jablka, no operačný systém mi u hodiniek vyslovene nevadil a celkom rýchlo som sa s ním zžil. Najviac som z chytrých vlastností hodiniek využil funkcie merania zdravotných a pohybových parametrov. Počas nášho talianského Rímu sme vám dokonca pripravili tipovaciu súťaž na Facebooku, kde ste si mohli tipnúť, koľko krokov prejdeme ďalší deň. Huawei hodinky nám namerali niečo cez 63 000 krokov.

Celkom slušný výkon!

Po takmer dvoch týždňoch skladám Huawei Watch zo svojho ľavého zápästia. Či mi budú chýbať zistím v blízkej dobe. Priznávam, asi nie som človek, ktorý by chcel nosiť jedne hodinky sedem dní v týždni. To sa však (zrejme) od majiteľa chytrých hodiniek očakáva... A to by som nevedel splniť na 100%.
Čo mi bude určite chýbať, sú tie momenty, keď mi príde notifikácia k novému e-mailu a mne sa stačí pozrieť na zápästie, pri odchode z práce mi Stella povie aká je premávka a že doma budem za 35 minút (to ešte nevie, že cestou zmením smer a domov sa dostaneme až pred polnocou). Takisto mi bude chýbať pravidelná otázka "Ok Google, how is the weather today in Prague?", ktorou som začínal svoje rána (a teraz si vlastne uvedomuje, že posledné dva týždne boli hodinky prvým kúskom, ktorý som si ráno po prebudení na seba dal).
No zároveň sa teším na to, ako bude moje zápästie znova "offline" a ja budem môcť každý deň vyťahovať iné hodinky z mojej skromnej zbierky...

Ako to máte s chytrými hodinkami vy? Páčia sa vám, ste ich fanúšikmi alebo si myslíte, že je to len krátkodobý trend a ostávate verní klasickému ciferníku?

Foto - Majki na Nikon D5500

kabát / coat - F&F
sveter / sweater - second hand
jeansy / jeans - H&M
topánky / shoes - Baťa
taška / bag - Zara
hodinky / watch - Huawei Watch

You Might Also Like

7 komentárov

 1. Hodinky sú skutočne krásne, možno smart, no ja naďalej zostávam verná klasike. Zdá sa mi, že sme všetci stále obklopení mobilmi, tabletmi, počítačmi a je fajn byť chvíĺu off, bez elektrosmogu, trebárs s hodinkami ktoré ukazujú iba hodiny. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja priahnem po Apple Watch, no ich cena je pre mňa zatiaľ vysoko nad rozpočet :(

  L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to jsme dva =D
   Ale já to asi vydržím až k druhé generaci.. :3

   Odstrániť
  2. Haló, myslím, že sme traja... :D

   Odstrániť
 3. V prvom rade musím pochváliť nový účes. Sekne Ti to Patrik ;)
  Hodinky i u mňa tvoria základ a nosím ich každý deň i keď moja zbierka je podstatne chodobnejšia než tá tvoja :D
  Chytrým hodinkám som zatiaľ na chuť neprišla a myslím, že by som ich ani nevyužila.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Jani! Zo začiatku som s ním nebol úplne ok, ale každým dňom som viac a viac presvedčený, že krátke vlasy sú pre mňa momentálne viac než ideálne :)

   Odstrániť

//]]>