Recenzia: Zinková mastička od Dulcia Natural

18:35


Poznáte to určite sami veľmi dobre. Zčasu na čas sa objaví akné, záder, opar (s tým našťastie nemám žiadnu skúsenosť), vyrážka či iná neplecha, ktorá časom (našťastie) odíde. No prečo by mala okupovať miesto na pokožke dlhšie než je to potrebné?
Na vyššie spomenuté vyhľadávam odjakživa rôzne "zázračné" mastičky, ktoré v lepšom prípade fungujú na všetko.
Zinok a jeho pozitívne účinky mám v mysli zakotvené vďaka množstvu prípravkov z mojich pubertálnych čias a niekoľkých šampónov proti lupinám. Preto keď som videl Zinkovú mastičku od rýdzo slovenskej značky Dulcia natural v e-shope KrásnáKaždýDen.cz, povedal som si, že jej miesto je aj v našej kúpeľni!
A spravil som dobre ...

Po otvorení malej plechovej dózy ma zaplavila príjemná (rád by som ju označil aj prívlastkom "čistá") vôňa s jemným nádychom zinku, levandule a čajovníku. Za posledné dve vonné zložky môžu prírodné esenciálne oleje, ktoré sú súčasťou zloženia produktu. Masť už na prvý dotyk pôsobí veľmi "ľahko" až priam našľahane, čo ma milo prekvapilo. Moje doterajšie skúsenosti so zinkovými masťami z lekárne boli skôr také, že ich zloženie bolo príliš hutné a ťažko roztierateľné. Zinková masť od Dulcia má vďaka kokosovému oleju (ktorý je jednou zo základných zložiek), hroznovému oleju, bambuckému a kakaovému maslu veľmi ľahkú textúru.


Vláčna až jemne mastná konzistencia produktu vyrážky jemne vysušuje (nie však agresívne, ako je to u niektorých "SOS korektorov" zvykom) a regeneruje. Kombinácia prírodných zložiek a zinku postihnuté miesto vyhladzuje, zjednocuje a pomáha jeho rýchlejšiemu hojeniu.

Ja som za poslednú dobu využil zinkovú mastičku na viacero drobných "nedokonalostí". Akné už našťastie nie je mojím každodenným problémom, no po nezdravom jedle (a to ja z času na čas veľmi rád...) sa zakaždým vyhádžem na brade. Zinkovú masť som na postihnuté miesta používal vždy večer a výrazne mi pomohla a celkove urýchlila hojenie vyrážok. Nebolo to zo dňa na deň, čo som ani nečakal, no po neželanej vyrážke nezostala žiadna jazva ani suché popraskané miesto.
V zime ma zvykne trápiť aj popraskaná pokožka na rukách. Skúsil som zinkovú masť použiť aj na tieto miesta. Zrejme vďaka vysokému podielu kokosového oleja a liečivého konopného oleja sa mi menšie praskliny zahojili behom necelých dvoch dní (radosť najväčšia!). Ako vidieť aj z fotografií, nejaká časť masti mi už chýba a až sa nám doma minie celá, určite si ju zaobstaráme znova.

Zloženie:
oxid zinku, kokosový olej, hroznový olej, bambucké maslo, kakaové maslo, olivový olej, konopný vosk, konopný olej, včelí vosk, vitamín E, sóda bikarbóna, extrakt z grepfruitových jadierok, rozmarínový extrakt, levanduľa, bazalka, čajovník.


Klady:

 • rôznorodé využitie, šetrné hojenie postihnutej časti pokožky
 • ľahká a vláčna textúra mastičky, príjemne sa rozotiera
 • na jednu aplikáciu stačí malé množstvo
 • jemná a nevtieravá vôňa
 • čisto prírodné zloženie
 • produkt vyrobený na Slovensku
 • nízka cena (v e-shope KrásnáKaždýden.cz zaobstaráte zinkovú mastičku za 229 Kč)
Zápory:
 • zatiaľ žiadne


Dulcia natural je slovenská značka poctivej a živej kozmetiky. Jej produkty sú založené na báze rastlinných a bylinných extraktov, čistých esenciálnych olejov, ružovej vody a aloe vera. Značku ako takú som objavil koncom minulého roka a vďaka čisto prírodnému zloženiu a skvelým recenziám ma ihneď zaujali.

Zinková masť teda určite nie je mojim posledným produktom z portfólia tejto značky.
Poznáte a používate aj vy sami zinkovú masť? Aké sú vaše skúsenosti? You Might Also Like

6 komentárov

 1. Ahoj, nenecháva prosím táto mastička biely povlak na pokožke?
  Doteraz každá jedna zinková masť mi nechávala bielu vrstvu na pokožke a ja som ju vedela používať len na noc...

  Ďakujem.
  L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj,

   zinkovú masť takisto aj ja používam na noc. Oproti ostatným zinkovým mastiam (ktoré som mal v minulosti z lekárne) sa s ňou lepšie pracuje, ľahšie sa rozotiera, no jemnú bielu vrstvu (nie súvislú) necháva na mojej pokožke aj táto mastička.

   Patrik

   Odstrániť
 2. Jeee, ta vypadá dobře. :) Já bych ji asi nevyužila, ale přítel by jí možná uvítal! Díky za tip a moc chválím blog! :)

  Lucka www.sleepy-cat.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím, že mastička má bohaté využitie ako u dám tak u mužov :) Je to multifunkčný produkt :)

   Odstrániť
 3. Díky za tip! :)

  Katka

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>