Pondelok, piatok, sobota a nedeľa

20:05


O tom, že čas neúprosne beží, bolo napísaných už neúrekom článkov (na tomto blogu a aj mimo neho). To, že väčšina z nás ho považuje za svojho nepriateľa je takisto fakt a nepotrebujeme k tomu žiadne štatistiky. Obrátiť ho na svoju stranu a využiť ho vo svoj prospech, to je jeden z mojich dlhodobých cieľov. Donedávna som mal pocit, že sa mi to aj darí.
No teraz sa mi to tak trochu vymklo z rúk a nestíham...


Pár týždňov dozadu som s Dominikou rozoberal, ako mesiace rýchlo bežia. Vianoce boli prakticky včera a jej letná svadba je tu "čo nevidieť" a do tej doby by sme toho chceli stihnúť a zažiť ešte veľa. Zhodli sme sa na tom, že týždeň má síce sedem dní, no podvedome najviac prežívame pondelky, piatky a víkendy.
Keby ste sa ma spýtali, čo som robil minulý utorok, zhrnul by som to jedným slovom: "Práca". Nič viac. Proste pracovné dni sa mi zlievajú do jedného a spomenúť si na niektorý z predošlého týždňa je pre mňa problém. A to sa snažím na každom dni nájsť niečo skvelé, zapamätania hodné...Vrchol nekonečne ubiehajúceho času pomedzi moje prsty som zažil tento týždeň. Moja mailová schránka praskala (rovnako ako môj mozog) pod náporom nových správ a informácií, jeden meeting striedal ďalší, čeština sa mi miešala s angličtinou a maďarčinou, na obrazovke mi vyskakovali pripomienky a mňa chytali mrákoty. Kalendár som mal plný a keby som nejakým zázrakom vedel byť na dvoch miestach súčasne, asi by to nestačilo. Na "kľudnejší" piatok som mohol zabudnúť a dával som zo seba maximum do poslednej minúty pracovného týždňa. Až tak, že pred tradičnou piatkovou hodinou jógy (ktorou obvykle začínam svoj víkend a následne je mi fajn) som sa otočil na päte a odkráčal som domov.

Tento týždeň som kvôli nedostatku času zanevrel na všetky svoje obľúbené činnosti. Nebol som cvičiť, rozčítanú knihu som ani neotvoril, do uší mi nehrala žiadna hudba a voľný víkend som nevyužil nijak prospešne.

Verím v to, že ma (nás všetkých) čaká lepších sedem dní, že sa znova dostanem k tomu, čo ma baví a dni si začnem znova viac užívať (namiesto ich prežívania a čakania na ďalší, lepší týždeň).
Tiež máte občas pocit, že je toho "nejak moc"?A tajne verím aj v lepšie počasie! Napriek tomu, že tento hnedý kabát zbožňujem, po zime už z neho začínam mať (takpovediac) "dosť" a rád by som ho vymenil za niečo ľahšie a vzdušnejšie, na čom by som si mohol vyhrnúť rukávy a ukázať moje nové hodinky.


#fotimNikonem

rolák / turtleneck - F&F
kabát / coat - F&F
jeansy / jeans - H&M
taška / bag - ZARA
pánske hodinky / watch - Festina (e-shop hodinky.sk)
ponožky / socks - Socks in Box
topánky / shoes - Marks & Spencer


You Might Also Like

10 komentárov

 1. nice coat
  http://www.melodyjacob.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. tak príjemne sa tu číta! to s tým časom poznám. a teraz ešte viac keď dokopy s prácou popri škole sa mi mieša aj bakalárka. ani netuším ako dni ubiehajú. len viem, že stále niečo píšem :D a ľahší kabát chcem už aj ja!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úplne si mi pripomenula časy, keď som chodil do školy (denné štúdium samozrejme) a k tomu 40 hodín týždenne v práci... #neveragain

   Ale zas hovorím si, čo človeka nezabije, to ho posilní... Držím prsty! :)

   Odstrániť
 3. Jaj ani nevieš ako veľmi mi hovoríš z duše. Veľmi rada čítam takéto články (nič proti súťažiam a recenziám ale články o živote a od srdca sú jednoducho neprekonateľné). V poslednej dobe sa tiež snažím stíhať školu, prácu, nejaké seba-rozvíjajúce aktivity (šport, jazykovka...), no na tie už ostáva času nejako pomenej. Dni tak rýchlo utekajú jeden za druhým!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Díky díky! Popremýšľam nad tými "osobnejšími" článkami, predsa len, začínal som s nimi a celkom ma to bavilo...

   A nech sa Ti darí všetko stíhať! :)

   Odstrániť
 4. S tím víkendem nesouhlasím =P, ale whatever..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, tak, stále môže byť lepší a produktívnejší! :)

   Odstrániť

//]]>