Pracovný kút

12:13


Obdivujem všetkých, ktorí si nosia domov prácu. A reálne sa jej aj venujú... Ja sa zaraďujem do skupiny ľudí, ktorí radšej ostanú v kancelárii o hodinu či dve dlhšie, no zaklapnutý notebook nechajú na pracovnom stole a domov si idú najmä oddýchnúť a vypnúť.
Samozrejme, z času na čas sa stane aj mne, že napriek predlžovaniu času stráveného v práci, nestíham a v piatok podvečer odchádzam domov s niekoľkými bodmi na "to do" liste. Časy, kedy som sa s notebookom rozvalil v posteli, uvaril si kávu / čaj / hocičo, pustil hudbu a pracoval do nevidím sú nadobro preč. Po polnoci mi to už nemyslí (pravdupovediac ani po 22. hodine, ale nechcem byť na seba príliš kritický) a ak nesedím za stolom, väčšinou skončím pri akejkoľvek inej činnosti než práci.

Už pri nasťahovaní sa do nášho aktuálneho bytu, keď bol ešte úplne prázdny a my sme ho maľovali, sme si vybrali jeden roh, ktorý sme sa rozhodli venovať pracovnému kútu. Priamo pri okne a kúrení, takže dve základné fyzické predpoklady pre mňa splňuje na 100 %.

Pri samotnej realizácii a "zariadení" tohto malého priestoru bolo pre nás najväčšou výzvou zohnať pracovný stôl. Nechceli sme skĺznuť do žiadneho kancelárskeho nábytku ani kúsku, ktorý by svojím vzhľadom pripomínal tradičný sektorový nábytok z Poľska (nič proti). Dlho sme hľadali, chodili po nábytkárstvách a klikali po e-shopoch, až sme nakoniec skončili v modro-žltom obchoďáku na konci Prahy a vybrali si tam model LISABO, ktorý nás zaujal svojím minimalistickým prevedením a výraznou kresbou drevených vlákien na povrchu.Striedmejší výber pracovného stolu sme naplno vyvážili výraznou a pestrofarebnou stoličkou z e-shopu novynabytok.sk. Pôvodne ide o jedálenskú stoličku, no nám sa skvele hodila práve do pracovného kútu, ktorý svojou farbou celý rozžiarila.

Na stole nám nechýba hlavný boss nášho bytu - Karlito a zbierka kaktusov (ktorá sa pomaly rozrastá do každého rohu nášho bytu, ale tak to predsa má byť!).

Mimochodom, aj tento príspevok som pripravil práve z nášho pracovného kútu... :)stolička - Tempo Kondela
stôl - IKEA
Karl kokeshi - Sketch.inc

You Might Also Like

12 komentárov

 1. naozaj skvelý pracovný kút, takto nejak som si vždy predstavovala pracovné miesto, pokým som nezačala vyrábať :D teraz už myslím aj na to kam by som uskladnila okolo stola aj materiál.. preto môj záver bol taký, že keď raz bude bývanie jedna miestnosť bude vyslovene len pre moju tvorbu a veci s ňou spojené... ale to som nechcela, chcela som hlavne to, že ten stôl ma naozaj zaujal je krásny a stolička tomu dodáva ten správny šmrnc :) ZuZu

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne rozumiem, o čom píšeš, moja mama ktorá vyrába ostošesť to má podobne a nikdy nemá dosť priestoru :)) Tak nech Ti to raz vyjde s tou samostatnou miestnosťou ;)

   Odstrániť
 2. Veľmi príjemný pracovný kút, musí byť radosť pracovať v ňom. A stôl je krásny, momentálne zháňame pracovný stôl, no musí mať aj nejaké šuplíky, lebo niektoré veci proste nemáme kam inam dať než do stola.

  NITA

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. My máme hneď vedľa komodu, takže v najhoršom prípade siahneme po jednom z jej šuflíkov :) Ale zatiaľ nám stačí ten jeden mini v stolíku...

   A ďakujeme :)

   Odstrániť
 3. Moc hezký, fakt!:) Ta stolička je luxusní - po podobný, ne-li stejný, už dlouho pokukuju u nás na Bonami:)) a přesně jak píšeš, radši zůstat dvě hodinky déle v práci, než si jí tahat domů. Obecně toho člověk "ve svém" udělá míň a ještě nemá motivaci se upravit nebo svlíknout z pyžama :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak, tiež mi ide práca lepšie "v práci" než doma! :))

   Odstrániť
 4. Skvele skvele skvele!!!!! super! len ja by som sa so svojim serepitckami a DIY a vecami okolo grafiky za vas stol nezmestil :D ale to je moj problem! :) inak super!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. My si na DIY nechávame voľný priestor na zemi :D
   (aj keď zatiaľ toho DIY veľa nebolo, nejak sme leniví na toto... :D)

   Odstrániť
 5. no toto je nádherné! :)
  stepwithfashion.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja fakt chcem prísť raz na návštevu pozrieť váš supadupa bytík!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ahoj Patrik , super pracovny kutik.Kde v Prahe pracuješ?

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>