Veľkonočný víkend v Brightone

17:57Myslím, že za naše nápady a projekty počas posledných mesiacov sa pomaly ale iste môžeme nazývať "cestovateľmi". Alebo "objavovateľmi". Alebo "neposedmi"! Stačí jeden voľný deň, alebo predĺžený víkend a my už balíme. Naposledy tomu tak bolo počas veľkonočného predĺženého víkendu...


Na veľký piatok, kedy obvykle všetci horúčkovito upratujú a maľujú vajíčka, sme sa vybrali smer Pražské letisko. Po niekoľkých kontrolách a rýchlom opustení sa v duty free zóne sme si to namierili k bráne, nad ktorou sa na obrazovke týčil nápis London Gatwick. O dopravu sa nám tentokrát postaral oranžový easyJet (taktiež sa Vám ako prvé pri vyslovení názvu leteckej spoločnosti vybaví jej typický farebný kód?).

Pri mojich všetkých doterajších návštevách Anglicka som sa nedostal z Londýna a o to viac som sa tešil na Brighton. Na vlhký vzduch, chladný oceán, kamenistú pláž, svetoznáme mólo so zábavným parkom, smažené fish&chips a tradičnú anglickú architektúru.
Hotel priamo na pláži, neustále sa meniace počasie, najsýtejšie raňajky sveta, milí ľudia a božský cider s príchuťou kiwi. To sú body, ktoré sa mi vybavujú ako prvé pri spomienke na Brighton. Jeho pulzujúce centrum, krásne vybudovaný prístav, dlhé prechádzky na pláži a chutné pokušenia na každom rohu. Užili sme si každú jednu chvíľu a každú jednu časť mesta.

A keďže sme chceli aj na vidiek, jeden deň sme sadli na prímestský autobus. Viezli sme sa pozdĺž oceánu, kľukatými cestami, pomedzi polia až k oblasti s útesmi Seven Sisters. Práve na vrchu strmých útesov sme naplno zistili, čo to je "bláznivé anglické počasie" a že akí sme slabí voči prírode.


Ale o tom, čo všetko sme zažili, videli a ochutnali, si prečítate obsiahlejšie v niektorom z ďalších článkov na našom novom blogu Mes Hommes (a máme aj superské video na našom YouTube kanále, kuk!).Foto: ja na iPhone

You Might Also Like

2 komentárov

 1. Ste super! :) ten strom čo ste odfotili je ako vystrhnutý z adaptácie Wuthering Heights s Ralphom Fiennesom :D A nebol ten domček pri Seven Sisters útesoch náhodou v záverečnej scéne filmu Atonement? - tej kde si to malé blonďaté decko predstavuje aký život by mohla mať Keira s Jamesom McAvoyom... vyzerá to celkom podobne!

  LadyinBlack

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Atonement si už nepamatuji, ale v čerstvé paměti mám Mr. Holmes s Ianem McKellenem, kde se v pár záběrech objevil =)

   Odstrániť

//]]>