Vyberám si ...

19:49


Žijeme v dobe, kedy všetci scrollujú, pozerajú kompozíciu, svetlo a ostrosť. Žijeme vizuálnym spracovaním v akejkoľvek podobe a textové polia bez rozmýšľania preskakujeme a ignorujeme. Nemyslím si, že by za to mohla naša nepozornosť, proste je len všetkého veľa a človek nemá šancu všetko prijať a spracovať.
Z neustáleho nedostatku času sa stal životný štýl, ku ktorému sa väčšina s hrdosťou hlási a niektorí sa občas prebiehajú v tom, "kto má viac povinností". A keď sa tak nad tým celým zamyslíte, je to smutné.


Posledné týždne sa snažím od tohto "smeru" čo najviac oddialiť. Pretriedil som zoznam sledovaných účtov na všetkých sociálnych sieťach, odhlásil som sa od všetkých nezmyselných newsletterov, ktoré som posledný rok bez otvorenia hádzal do virtuálneho koša, časopisy (z ktorých na mňa na každej druhej strane číhala reklama na niečo nové, čo už v budúcom čísle bude odsúdené na zabudnutie) som prestal nakupovať a v podstate všetko, do čoho sa rozhodnem investovať svoju energiu, čas a aktivitu, si vyberám.

Možno to vyznie tak, že žijem v bubline, ale opak je pravdou. Viem o všetkom, čo je pre mňa podstatné, čo ma zaujíma a čo ma baví. Vďaka vyradeniu všetkého "nepodstatného" a rušivého mi neuniká nič. A tak je to správne.Fotky fotil Mišo, na terase nášho hotela v centre Ríma. Bol začiatok februára, mal som na sebe rozopnutý kožený křivák a Slnko mi svietilo do očí, proste ideál! Viac o našom výlete v Ríme si môžete prečítať v článkoch na blogu Mes Hommes TU alebo TU alebo aj TU.


tričko - Bershka
košeľa - secondhand
kožený křivák - Asos
jeansy - H&M
hodinky - Huawei Watch
topánky - Baťa
okuliare - Ray-Ban

You Might Also Like

3 komentárov

 1. A já si myslím, že takhle by to mělo být. Že bychom si měli vybírat, dělat jen to co je pro nás z nějakého důvodu podstatné, to co nás baví, co milujeme... Výstižně napsané! :o)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. super inšpirácia, myslím, že by som to mala pretriediť aj ja. a krásne fotky, opäť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. keď tej práce je niekedy tak veľa...všetko sa musí stihnúť, odovzdať, dorobiť...Niekedy nepomôže ostávať dlho v práci a "nenosiť si tak prácu domov", lebo jej je jednoducho toĺko že človek robí do večera a ráno opäť vstáva a pokračuje a nič s tým nespraví.
  Nejaké tipy na zefektívnenie/nezbláznenie sa? :)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>