Som na detoxe!

20:37


Detox je slovo, ktoré sa v posledných rokoch skloňuje snáď v spojitosti s čímkoľvek. Môžete detoxikovať svoje telo, šatník, zahltenú mailovú schránku a zjavne dokonca aj celý život tak ako je. Doba ošialu okolo jarnej očisty tak trochu ustáva (nemám rád, keď sa na mňa z každej strany valí to isté), čo ma nakoplo a rozhodol som sa pre detoxikáciu svojho tela aj ja!

Žijem klasický mestský život. Ráno dobieham na metro, spolu s ostatnými sa tlačím na eskalátore smerom do práce, pri raňajkách odpisujem na prvé pracovné e-maily, väčšinu dňa presedím za svojím pracovným stolom, popoludní si ku káve rád dám niečo sladké a večer si svoju flustráciu z celodenného sedenia vybíjam vo fitku alebo predýchávam na hodine jógy. Samozrejme, snažím sa robiť veci "lepšie". Pijem veľa vody, každý deň si dávam nejaké to ovocie a zeleninu, raňajky nikdy nevynechám a vždy keď môžem, metro mením za chôdzu.

Myslím si, že nech žijeme akokoľvek (možno až na malé výnimky), časom sa telo zenesie a unaví. A to je asi aj môj prípad. Proste som unavený, často sa mi do ničoho nechce a o svojom metabolizme sa radšej nebudem ani rozpisovať. Už nejaký piatok to chce reset a tak sme spolu s Mišom dlho pátrali a googlili, čo by nám mohlo pomôcť (ideme v tom dvaja) a ako svojmu telu dopriať krátku pauzu na regeneráciu a samopreliečenie. Po prečítaní X recenzií a rozhovore s kolegami, ktorí majú s detoxikáciou už nejaké skúsenosti, sme sa rozhodli pre Neera Detox z e-shopu darzprirody.cz .


Baví ma sledovať, ako sa ľudia púšťajú do výziev, ale sám na ne nie som. No dnes mi začal desaťdenný detox! Žiadna káva, žiadne cestoviny, biely jogurt, sladkosti. Dokonca ani žiadna zelenina! Len riedený detoxikačný sirup, štipka kajenského korenia a citrónová šťava. Priznávam, mám obavy, ale zároveň aj veľkú dávku odhodlania to nevzdať a dobehnúť až do záverečnej cieľovej roviny (teda desiateho dňa). O tom ako sa mi darí, prípadne nedarí vás budem pravidelne informovať na svojom Facebook-u a Instagram-e. V závere sa môžete tešiť na ďalší článok, so zápiskami z detoxikačného denníčka :)

You Might Also Like

4 komentárov

  1. no som zvedavá :) držím palce :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. - nechci byt nikterak skepticka, jen dle toho, co pises vyse (sladkost ke kave etc) mam dojem, ze v taovych pripadech je detox pro organismus necekana zmena, ba primo sok.. ja sama uz mnoho let jim pouze ovoce, zeleninu a sem tam lusteniny ci orechy. kafe nepiju dele nez rok, nicmene vseho jsem se zbavovala postupne a nenasilne, ponevadz jsem zjistila, ze to k zivotu nepotrebuju (mlecne vyrobky, mouku, cukry, tuky ..) ci nemam absolutne potrebu to konzumovat.. navic k podobnym "zazrakum" jsem neduveriva a radeji si udelam celerovou polivku s bylinkami a nastrouham jablko s mrkvi, nez do sebe tlacit naky vymysly.. at tak ci onak, drzim pesti ! :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. To mi neříkej, že vydržíš 10 dní bez jídla..? Vždyť ti opadnou všechny svaly... Já na detoxy nevěřím, protože jde jen šokově o krátkodobá řešení. Když se chceš cítit fit a mít energii, jde o úpravu celého jídelníčku, pravidelného pohybu, pitný režim a spánek a k tomu ti detox nepomůže. Jsem ale i tak zvědavá na tvou zkušenost.

    OdpovedaťOdstrániť

//]]>