Potreba poďakovať

22:18


Každý utorok chodíme na jógu. Cvičenie začíname krátkou meditáciou, uvedomujeme si dôležitosť dýchania, uvoľňujeme napätie, precvičujeme svaly a na záver každej utorkovej jógy ďakujeme. Je to moja obľúbená časť a nie z dôvodu, že hodina jógy končí. Je to presne ten moment, kedy si uvedomím všetko to, čo sa vôkol mňa deje.


Ďakovanie začína hlbokým úklonom, kedy sa rukami dotkneme zeme a ďakujeme za to, že tu môžeme byť. Dávame vďaku za všetko materiálne, čo nás obklopuje a čo možno berieme ako samozrejmosť, no je v tom uložená tvrdá práca (naša a ľudí vôkol nás) a čas. Následne dvíhame ruky k nebu a ďakujeme za všetko nehmotné. Myšlienky, pocity, nápady, vnútorné prežívanie. Za všetky pozitívne ale aj negatívne pocity, ktoré sme prežili (pri tomto sa neskôr ešte pozastavím). A na záver ruky klesajú ku hrudi, dlaň sa dotkne dlane, prikrčíme kolená, zvesíme hlavu a ďakujeme sami sebe. Pretože vždy je dôvod (hoci len malý) na to, aby sme sami sebe poďakovali.

Pri tom ako svoje ruky dvíham smerom nahor a ďakujem za všetko nehmotné, čo utvára môj život, sa týždeň čo týždeň sústredím najskôr na pozitívne myšlienky a neskôr prechádzam k tomu negatívnemu, čo ma postretlo v uplynulých dňoch, no v konečnom dôsledku som aj za to vďačný. Pretože aj všetko negatívne ma niečomu učí, niekam ma posúva a rozširuje mi obzory.

Škoda len, že si to neuvedomujem vo chvíľach, kedy sa tie negatívne veci dejú... Snáď raz.
A na záver obligátna otázka: "Za čo ste boli vďační naposledy Vy?"#FotimNikonem

tričko / t-shirt - Bershka
nohavice / pants - Topman
jeansová bunda / jeans jacket - second hand
kabát / oversize coat - Weekday
psaníčko / clutch - Marc by Marc Jacobs
hodinky / watch - Corniche Heritage 40 (z e-shopu www.c-watch.sk)
tenisky / sneakers - Adidas

You Might Also Like

3 komentárov

 1. Je to i moje nejoblíbenější část jógy..ne že bych si to, co mám, neuvědomoval, ale takhle to dokážu nějak víc procítit a uvědomit si to až na dřeň..

  :-*

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Velmi pekne napisane :) ja sice na jogu nechodim(aj ked sa uz dlhsi cas pohravam s touto myslienkou), ale zacala som aspon s 5tibetanmi a skusam meditaciu. Ja som vdacna,ze som po dlhom case nasla silu v sebe samej zacat cvicit a posilnovat pozitivne myslenie a vieru v seba samu a je to fest narocne :D a v neposlednom rade dakujem tebe a Miskovi za pozitovne clanky a uzasne fotky tu i na instagrame pretoze z vas ide proste good energy,vyrovnanost a harmonia... :) drzim palce ;) ste super!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja som veľmi vďačná za jógu. Cvičím ju každý deň a cítim zmeny nie len na tele ale hlavne na duši :-) som tak niejak pokojnejšia, rozumnejšia a vďačnejšia. Za všetko. Za rodinu, za skvelého partnera, za všetky zážitky a krásne miesta, ktoré som videla :-)

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>