Favoriti #05

10:29


Nikdy som nebol zasadený na novoročné predsavzatia. Samozrejme, vždy som si nejaké dal, ale ako rýchlo som si ho dal, tak rýchlo aj vyprchalo a nejak extra ma ďalej nezaťažovalo. Také to obdobie "idem niečo (so sebou) robiť" u mňa nastáva po lete, kedy sa mesto znova zaplní ľuďmi, všetci chytia po letných radovánkach druhý dych a veci sa znova začínajú diať. A prečo píšem o tom práve teraz, na prelome jari a leta?
Niečo sa vomne začalo lámať. Veci na ktorých mi záležalo a ku ktorým som stále inklinoval sú mi zrazu cudzie. Necítim pri nich žiadnu emóciu, vzrušenie ani nadchnutie. Neviem tento stav presne definovať, sám si naňho zvykám, ale je to ako "druhý dych". Ako niečo, čo človeka nakopne a ukáže mu nový smer, ktorým sa môže vybrať. Premýšľam nad tým, že to čo ma zamestnáva až príliš a v spätne mi neprináša ani polovičné potešnie, opustím úplne. A začnem sa viac venovať tomu, čo mi prináša šťastie a úsmev na perách.
A teraz pár slov k tomu, čo ma potešilo v máji...

Posledných pár týždňov bolo v našej domácnosti veľmi hektických a zároveň príjemných. Rozhodli sme sa upraviť náš jedálniček a viac si všímať miestnych dodávateľov a malovýrobcov potravín. Absolvovali sme desaťdenný detox, z ktorého ešte aj teraz, tri týždne po ukončení ťažíme a ja osobne som za túto skúsenosť nadmieru vďačný. Po detoxikácii presne viem, ktoré potraviny so mnou čo robia, aký majú na mňa vplyv a ktorým by som sa mal vyhýbať. Následne sme sa rozhodli pre založenie bylinkového kútiku na našom balkóne, ktorý pravidelne každý víkend navštevujeme a naše domáce vyváranie je znova o niečo lepšie.
Od mamy som dostal energetický náramok. Odkedy mi ho dala, prakticky ho mám stále pri sebe, ak nie priamo na zápästí, tak v taške alebo vo vrecku saka. Možno to bude pre Vás novinka (v minulosti sa tu hovorilo skôr o iných doplnkoch), no nie je to môj prvý náramok z liečivých kameňov. Mám ich niekoľko a verím, že budúci rok rozšírim zbierku kúskami priamo z Ázie (rozumej pôjdeme tam na dovolenku, nebudem nič objednávať z ázijských e-shopov :)).
K jari tradične patrí aj obmena kozmetiky. Ako ste si mohli na blogu všimnúť, začínam sa viezť na vlne certifikovanej prírodnej kozmetiky a hrozne (ale fakt hrozne!) ma to baví a som pre produkty tohto typu naklonený. O jarnú výbavu sa u nás doma postarala aj Weleda, ktorá nám dodala (okrem iného) tento Rodinný set tradičných výrobkov Weleda. Supercute líščí box obsahuje bestsellery značky - krém Skin Food (ktorý je strašne hutný a výživný, primárne určený na extra suchú a namáhanú pokožku, takže ja ho využívam na ruky na noc alebo ako nočnú výživnú masku na tvár), Arnikový masážny olej (krásne prehreje a uvoľní telo po cvičení - viac v samostatnej recenzii v najbližších dňoch), Balzam na nohy (má chladivý efekt a ja som si ho veľmi obľúbil! Jednak je skvelý po namáhavom cvičení a jednak výborne hydratuje a zvláčňuje, takže pred spaním je jeho použitie povinnou aktivitou) a Rozmarínové vlasové tonikum (ktoré dodáva vlasom krásny a prirodzený lesk a v neposlednom rade vyživuje pokožku hlavy a stará sa o jej zdravie).
O nasýtenie mojej duševnej schránky sa aktuálne stará Michael Cunningham a jeho kniha "Za soumraku", ktorú som tak dlho chcel a obkukoval, až som si ju v jedno sobotné popoludnie úplne spontánne kúpil (namiesto kávy a tradičného sobotného zákusku). Myslím, že do zajtrajšieho dňa ju mám prečítanú a budem sa môcť pustiť do ďalšej knihy.
A výrazným momentom uplynulého mesiacu bol určite náš predĺžený víkend vo Verone, koncert Adele a výlet do Benátok. Krásna architektúra, skvelé jedlo, lahodné víno, jej božský hlas a nezabudnuteľné spomienky...

Taktiež vám cestovanie dobíja baterky a z novoobjavených miest čerpáte inšpiráciu ešte niekoľko týždňov (alebo aj mesiacov) po návrate domov?

You Might Also Like

6 komentárov

 1. this is so nice
  http://www.melodyjacob.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. koncert Adele ? oh wau! to muselo byť skvelé. ona je skvelá :)
  a ako čítam, v máji si mal dosť pozitívnych zmien. to je super! a presne tak, treba sa vzdať vecí, ktoré nás nerobia šťastnými. naozaj.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno áno, presne ako píšeš :) A koncert bol skvelý! :))

   Odstrániť
 3. Na tú Weledu sa chystám aj ja a veľmi sa mi páči, mňa dosť očarila rada s granátovým jablkom. Ten detox obdivujem, klobúk dole. Určite ti tiekli slinky na všetky tie šmakocinky. Koncert Adele musel byť úplný vrchol v takom úžasnom prostredí! Ja tiež milujem spoznávať nové krajiny, ale mám pocit, že to vždy veľmi rýchlo ubehne. Dobrú nápad vymeniť koláč za knihu, ja ich mám nakúpených viac, ale stále mám výhovorky, že nestíham čítať.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Z rady s granátovým jablkom máme telové mlieko, ale moc ho nepoužívam, lebo nejak tie telové mlieka ja nemusím (a som lenivý ich používať :D). Ale ostatné produkty od Weledy môžem len chváliť a odporučiť! :)

   Odstrániť

//]]>