Recenzia: Kiehl´s - Nightly Refining Micro-Peel Concentrate

21:30

Kiehl´s - Nightly Refining Micro-Peel Concentrate
Občas premýšľam nad tým, kde sú tie časy, kedy pokožke stačil osemhodinový spánok a dostatok čistej vody k tomu, aby bola zdravá, čerstvá a pekná. Myslím, že spomínané obdobie je nenávratne preč. Denne sedíme niekoľko hodín za monitormi počítačov, pohybujeme sa v smogom znečistenom priestore a chcene či nechcene z času na čas zjeme niečo poriadne nezdravé. A keďže pokožka je zrkadlom našej životosprávy, k spánku a hydratácii by sa mala pridružiť aj vhodná kozmetická starostlivosť.

Jedným z mojích obľúbených "kozmetických rituálov" je čistenie a peelingovanie. Peeling si užívam po každej hodine jógy, kedy dôjdem domov úplne zregenerovaný a s novými myšlienkami. Každopádne vďaka veľkým rozdielom na mojej pokožke (oblasť T-zóny výrazne mastná, oblasť okolo lícných kostí naopak citlivá) nemôžem používať jeden produkt k peelingu celej tváre. O to viac ma potešilo, keď som objavil Nočnú mikro-peelingovú starostlivosť od Kiehl´s a Kiehl´s objavilo mňa :)

Nočná mikro-peelingová starostlivosť je novinkou značky Kiehl´s a sľubuje urýchlenie obnovy kožných buniek, zjednotenie tónu pleti a celkové zjemnenie. Používa sa každý večer po vyčistení pokožky. Následne sa na micro-peelingové sérum aplikuje bežný nočný krém či olej (vlastne ide o "medzikrok" medzi čistením a použitím krému).
Hlavnou ingredienciou je quinoa, ktorá pomáha regenerácii pleti, zmes ovocných kyselín a výťažok z kaktusu.

Ja som mikro-peeling od Kiehl´s používal posledný mesiac poctivo každý večer. Štyri kvapky prípravku som rozotrel medzi prstami a jemným "vtláčaním" aplikoval na pokožku. Produkt tak trochu klame dizajnom svojho balenia a všetci, ktorí čakajú peeling sýtozelenej farby, budú prekvapení zlatistou farbou bez akejkoľvek parfumácie.
Produkt ma nijak nepálil a aj na citlivejších častiach tváre sa jeho používanie neprejavilo negatívnym spôsobom. Po nanesení séra som zo začiatku cítil mierne "mrvenie" na pokožke (pravdupovediac, úplne to neviem popísať), no to po niekoľkých minutách vždy prestalo a po prvom týždni úplne zmizlo.
Výsledok používania? Po štyroch týždňoch zjednotený tón pokožky, na dotyk hladšia a na pohľad rozžiarenejšia pleť. Nočná mikro-peelingová starostlivosť od Kiehl's v mojom prípade splnila to, čo sľubovala a ja ju týmto hrdo radím medzi jemnejšiu no zároveň rovnako účinnú alternatívu k tradičným a viac invazívnym peelingom (ktoré ako iste viete, nerobia dobre každému typu pleti). Páči sa mi, že micro-peeling od Kiehl's pokožku nijak nezaťažuje, jeho používanie je komfortné a zaberie minimum času. Po aplikácii peelingu následne používam hydratačný krém.

Máte otázky? Pýtajte sa v komentároch :)

Kiehl´s - Nightly Refining Micro-Peel Concentrate

Klady:
- príjemná textúra, rýchlo sa vstrebáva a nedráždi pokožku
- produkt je vhodný na všetky typy pleti (vrátane citlivej)
- jednoduchá aplikácia, ktorá zaberie len pár sekúnd
- z produktu stačí pár kvapiek denne (ja používam presne 4)
- viditeľné výsledky po mesiaci používania - zjednotený tón pleti, rozžiarená a hladká pokožka

Zápory: 
- vyššia cena (30 ml - 1 460 Kč), balenie produktu však vydrží naozaj dlho


You Might Also Like

1 komentárov

  1. Tento výrobek mě moc nezaujal, ale každopádně bych ráda v budoucnu něco od Kiehl's zkusila, ale asi spíš nějaký krém. Jsem strašně líná osoba. Koncentráty, séra,... to všechno jde mimo mě. Nejradši bych měla jeden krém na všechny neduhy :D.

    OdpovedaťOdstrániť

//]]>