Snová kúpeľňa

17:39

kupelnove_inspiracie

Premýšľali ste niekedy nad tým, že nakoľko nedocenenou miestnosťou bývali kúpeľne? Vyrastal som v typickom slovenskom paneláku, kde kúpeľňa mala 2x2 metre a človek pri jej zariaďovaní musel myslieť skôr prakticky než esteticky. Momentálne bývame v prvorepublikovom dome a nie je to o nič lepšie. Prečo sa v minulosti nepripisovala kúpeľni rovnaká váha ako hociktorej inej miestnosti v byte?

Samozrejme, prvé čo mi napadá, je úspora priestoru. Čím menšia kúpeľňa, tým viac metrov pre zvyšné časti bytu. Ale aj tak... Nebolo by skvelé mať veľkú, priestrannú, vzdušnu, slnečnými lúčmi presvetlenú miestnosť, kde by ste si s radosťou umývali zuby a užívali domáce spa?

Radi by sme sa presťahovali. To nie je žiadne tajomstvo. No nie je veľmi kam. To tiež nie je tajomstvo.

Pri hľadaní nového bytu máme pár pomyselných bodov, ktoré by nový byt mal spĺňať. Jedným z nich je pekná kúpeľňa. Je mi jasné, že nebude ani z ďaleka taká, aké sa nazbierali v "inšpiračnej zložke" môjho notebooku a dnes vám ich ukazujem, no ak bude zrekonštruovaná, nová a (povedzme) biela, bude mi to úplne stačiť. Zatiaľ sa však zdá, že na pražských prenajímateľov som príliš náročný...

kupelnove_inspiracie

kupelnove_inspiracie

kupelnove_inspiracie

kupelnove_inspiracie

kupelnove_inspiracie

kupelnove_inspiracie

kupelnove_inspiracie


Foto: Pinterest

You Might Also Like

11 komentárov

 1. Tieto kúpeľne sú krásne a nečudujem sa, že po podobnej túžite. Držím palce aby ste našli čo hľadáte :)

  NITA

  OdpovedaťOdstrániť
 2. takú kúpeľňu by som brala hneď, niekoľko väčších som už zažila, bolo to však len na návšteve v dome. tam na to miesto je, no dúfam, že sa vám podarí niečo nájsť :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To teda, v dome by som určite volil veľkú a priestrannú kúpeľňu :) V bytoch je veľakrát problém s miestom a rozložením jednotlivých miestností... Snáď raz :)

   Odstrániť
 3. Naozaj krásny výber - až príliš krásny v porovnaní s pražskou realitou... Neuvažovali ste o kúpe bytu a pretvorení kúpeľne podĺa vášho gusta? To by sa skutočnosť možno najviac mohla priblížiť snom... :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kúpa bytu? Raz určite, ale teraz nie :) Ceny bytov sa v Prahe za posledné mesiace (alebo skor roky) strašne vyšplhali smerom nahor... :-/

   Odstrániť
  2. Tak tak, tiež si to všímam - nielen kúpa, ale aj podnájom. Občas je to až absurdné s tými cenami a až mi vnútro zviera, keď si predstavím, že si čoskoro budeme musieť nájsť nový podnájom (majiteľ tohto nášho súčasného nám oznámil, že byt budúcu jar predáva. Síce by sme si ho mohli odkúpiť, ale bytíkom v Holešoviciach sa nemienim zadlžovať do veku 120 rokov :D) Držím palce pri hľadaní (a nájdení) bytu vašich snov!

   Odstrániť
 4. Koupelny to jsou opravdu krásné!:) Pokud by byla možnost mít velkou koupelnu, tak bych určitě velkou volila, ale momentálně jsem ve fázi, kdy volím raději menší koupelnu, aby ostatní část bytu byla větší... avšak stále se nejedná o konečné bydlení, jedná se "jen" o byt v Praze, ale až jednou bude ten můj vysněný domek, tak tam se šetřit místem nebude ani na koupelně!:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vidím, že na to máme veľmi podobný názor! :) Držím prsty pri realizácii :)

   Odstrániť
 5. myslím, že to s tou výstavbou bytoviek v minulosti išlo tak nejako ruka v ruke, neprihliadalo sa veľmi na dizajn, ale na praktičnosť...preto sa aj kopec ľudí tak rado sťahovalo do bytov, keďže mali prakticky dom v "kocke" no dnes to už vnímame viac ako králikáreň a do domov by sme sa väčšina určite radi vrátili všetkými desiatimi :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Mně se taky nikdy co se koupelen týče moc nepoštěstilo. V minulém bytě jsme měli pidikoupelnu, teď taky, a v bytě se kterém teď budu asi rok s přítelem taktéž. Já bych chtěla větší koupelnu, ani by nemusela být moc obrovská, ale prostě jen dostatečně velká. Hrozně se mi ale líbí ten typ koupelen, kde vana není přiražená ke zdi, ale je uprostřed místnosti. Ale dovedu si představit, že je to značně nepraktické, protože pak voda stříká všude. Líbí se mi i dřevo, koupelna ve dřevě by byla skvělá, ale to taky nemá budoucnost, protože by se časem dřevo tou vlhkostí rozklížilo. Ach koupelny... To je tak složité téma!

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>