Recenzia: Sefiros - Minerálne bahno z Mŕtveho mora

10:16

Sefiros Minerálne bahno z Mŕtveho mora

Cestovanie ma baví, to nie je žiadne tajomstvo. Rovnako ma bavia prírodné kozmetické produkty a vždy keď mám príležitosť, si čo to z našich ciest donesiem aj domov. K Mŕtvemu moru som chcel už ako malý! Pamätám si, ako som ako dieťa neveriacky krútil nad fotografiami "levitujúcich ľudí", ktorí sa vďaka vysokému obsahu soli nadnášali na hladine vody a ja som im náramne závidel. Už vtedy som si zaumienil, že raz teda k Mŕtvemu moru určite zavítam a niekoľko dní strávim ničnerobením. Okrem levitovania na vode mám samozrejme s Mŕtvym morom tradične spojené aj minerálne bahno a bahenné zábaly priamo na pláži.

Užiť si letnú dovolenku na brehu Mŕtveho mora sa mi zatiaľ nepodarilo, takže som sa to rozhodol v spolupráci s elnino.sk kompenzovať priamo v našej kúpeľni. Minerálne bahno pochádzajúce z Mŕtveho mora je veľmi obľúbenou ingredienciou kozmetických prípravkov. Vysoký podiel jódu a brómu v bahne pôsobí priaznivo na nervový systém, síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a obsiahnutý draslík pôsobí priaznivo na reumu.

Podľa dostupných informácií má minerálne bahno preukázateľné účinky na čistenie a revitalizáciu pokožky tváre i tela. Navyše je vhodné na úplne všetky typy pleti, takže ide o svkelý multifunkčný produkt, o ktorý sa podelí celé osadenstvo domácnosti a neupadne do zabudnutia (rozumej neskončí v najzašitejšom rohu kozmetickej poličky).

Aplikácia bahna je veľmi jednoduchá, stačí aplikovať tenkú (2-3 milimetre) vrstvu na pokožku a nechať pôsobiť niekoľko minút na pokožke (podľa jej typu). Ja ako hrdý majiteľ mastnejšieho typu pleti som mal odporučenú aplikáciu na 15 až 30 minút, no priznávam, že pleť po desiatich minútach začala nepríjemne pnúť a tak som svoj bahenný wellness ukončil v predstihu. Pri ďalšej aplikácii som mal produkt znova nanesený na 10 minút a myslím, že táto doba mi maximálne vyhovuje (ako na tvári tak na tele).

Pokožka je po aplikácii minerálneho bahna hĺbkovo vyčistená a zmatnená. Čo hodnotím najpozitívnejšie, je vplyv produktu na rozšírené póry a prípadné čierne bodky, ktoré sú minimalizované a póry do hĺbky vyčistené. Zmytie bahna z pokožky môže byť v niektorých prípadoch menší boj, počas ktorého stihnete zašpiniť umývadlo či vaňu, ale s poriadne navlhčenou hubkou a jemnými pohybmi (žiadne drhnutie) to nemusí byť žiaden problém.
Bahno by som v žiadnom prípade neodporúčal aplikovať na spálenú či inak namáhanú pokožku, pretože čistí naozaj hĺbkovo a mohlo by spôsobiť viac neplechy než úžitku. Samozrejmosťou je po opláchnutí použitie hydratačného prípravku (v mojom prípade aktuálne Pleťové tonikum Dr. Hauschka na skľudnenie a hydratáciu pokožky a následne hydratačný krém / gél).Myslím, že minerálne bahno Sefiros z Mŕtveho mora je skvelý multifunkčný produkt, ktorý si po boku kokosového oleju a tea tree olejčeku nájde svoje miesto snáď v každej domácnosti.  Veľké 800g balenie vydrží naozaj dlho a vďaka svojej univerzálnosti ho využije viacero (ak nie rovno všetci) členov rodiny.

Zloženie:
silt (Dead Sea Black Mud)

Klady:
- veľké rodinné balenie (800g) za priaznivú cenu
- minerálne bahno má preukázateľné pozitívne a liečivé účinky na pokožku
- produkt vhodný na všetky typy pleti
- minerálne bahno hĺbkovo čistí, lieči, sťahuje póry
- prírodný produkt

Zápory:
- nenašiel som

You Might Also Like

3 komentárov

 1. tie fotky levitujúcich ľudí si z detstva pamätám aj ja :D asi to bolo veľké boom, ktoré k nám dorazilo :D no bahno vyzerá super a ja takéto kozmetikcé veci rada :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Haha presne, ešteže tieto spomienky nemám len ja! :)
   Bahno je úplne skvelé, síce z neho nelevitujem, ale inak ho môžem len chváliť :) A nedávno som si vygooglil, že v Prahe je viacero štúdií, kde majú malé bazény s podobne slanou vodou ako v Mŕtvom mori a v úplnej tme tam človek môže levitovať a nechať sa unášať... Proste môj plán na tohtoročnú jeseň! :) :) :)

   Odstrániť
 2. Bahno z mrtvého moře jsem už kdysi měla, na akné je fakt úžasné ale teda málem mi po něm shořel ksicht :D. Bylo to fakt brutální, strašná síla. Od té doby kupuji raději jíl, to je jistota :).

  OdpovedaťOdstrániť

//]]>